20 minut, które ratują życie

20 minut, które ratują życie

Rak jelita grubego to choroba, o której istnieniu nie chcemy pamiętać. Niestety w Polsce ciągle jeszcze jest on – w przypadku mężczyzn – trzecim, a w przypadku kobiet drugim najczęstszym rodzajem nowotworu.

Plasuje się też na niechlubnym, drugim po raku płuca miejscu, jeśli chodzi o umieralność mężczyzn po 65. roku życia i – co gorsza – w ciągu ostatniej dekady w tym zakresie utrzymuje się ciągły wzrost. W przypadku kobiet stopień umieralności na raka jelita grubego ustabilizował się po 2000 roku i wciąż pozostaje na trzecim miejscu po raku płuca i piersi. W sumie na przestrzeni lat statystyki nieco się poprawiły, ale jednocześnie nadal wykazują, że aż połowa osób chorych na raka jelita grubego nie przeżywa pięciu lat. Odpowiedzialna za te liczby jest wyjątkowa podstępność nowotworu. Przez wiele lat działa on bowiem w całkowitym ukryciu, często nie dając jakichkolwiek objawów.

Inne aktualności

Projekt spełnia standardy dostępności: osobom z niepełnosprawnościami zapewnia się, na równi z osobami pełnosprawnymi, dostęp do funduszy europejskich w zakresie: udziału, użytkowania, zrozumienia, komunikowania się, skorzystania z efektów projektu.

Projekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenia dostosowane są do przyjęcia osób z niepełnosprawnością ruchową. Zapewniamy również dostęp osobom z innymi niepełnosprawnościami, osoby chcące skorzystać z projektu proszone są o zgłaszanie konieczności zapewnienia udogodnień.